Dnes (15.10.2020) je náš web opět přístupný i ze sítě Lesů ČR. Je to jen malé vítězství, ale i to se počítá. Jde vidět, že je slyšet náš hlas až v Hradci Králové.

Nepřístupnost webu lesybezvize.cz z počítačů Lesů ČR

Dnes (13.10.2020) v cca 9 hodin, jak nám sdělili kolegové z Lesů ČR, došlo na počítačích připojených k síti Lesů ČR k zablokování našich stránek lesybezvize.cz, ačkoliv včera ještě web dostupný byl. Kolegům se objevilo toto:

Na první pohled by se mohlo zdát, že je web nedostupný pro veškeré uživatele i mimo síť Lesů ČR. Nebylo a není tomu tak, web je veřejně dostupný, pouze síť Lesů ČR ho blokuje.

Zřejmě naše platforma vadí vedení podniku natolik, že se ji rozhodli cenzurovat zaměstnancům. Ukazuje se tedy, že jsme na správné cestě. Nelekejme se tedy a sdílejme tuto platformu dále. Ptejme se, zda je vše správně, když se podnik Lesy ČR uchyluje k takovýmto praktikám na vlastních zaměstnancích. Samo vedení podniku se zaměstnanci nekomunikujepřímo jim zabraňuje informace získávat.

A ještě třešnička na dortu – víte, co uvidí zaměstnanec podniku, když se chce podívat na interních stránkách na kancelář generálního ředitele (kterou mimochodem řídí Ing. Roman Schindler)?

Uvidí toto:

Stránka ho dále svobodně nepustí.

Je tohle transparentní přístup? Kam se poděla důvěra v zaměstnance? Proč má vedení státního podniku Lesy ČR co skrývat i před vlastními zaměstnanci, co pak skrývá před veřejností?